Committee attendance

Audit Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Nick Bennett 1
Councillor Georgia Taylor 2
Councillor Ian Hollidge 1
Councillor Nuala Geary 2
Councillor Paul Redstone 2
Councillor Stephen Holt 3
Councillor Wendy Maples 1
Councillor Matthew Milligan 2
Councillor Gerard Fox 3
Councillor Colin Swansborough 3
Councillor Matthew Beaver 2
Cabinet, 4 meetings
Member Attendances
Councillor Keith Glazier 4
Councillor David Tutt 4
Councillor Nick Bennett 4
Councillor Kathryn Field 3
Councillor Chris Collier 4
Councillor Christine Robinson 0
Councillor Eleanor Kirby-Green 1
Councillor Georgia Taylor 2
Councillor Ian Hollidge 1
Councillor Johanna Howell 1
Councillor Julia Hilton 1
Councillor Nuala Geary 2
Councillor Paul Redstone 2
Councillor Penny di Cara 2
Councillor Philip Lunn 0
Councillor Wendy Maples 1
Councillor Johnny Denis 4
Councillor Carl Maynard 4
Councillor Anne Cross 0
Councillor Brett Wright 2
Councillor Peter Pragnell 1
Councillor Pat Rodohan 2
Councillor Phil Scott 1
Councillor Godfrey Daniel 1
Councillor Stephen Shing 4
Councillor Alan Shuttleworth 1
Councillor Trevor Webb 4
Councillor Claire Dowling 4
Councillor Colin Belsey 3
Councillor Bob Standley 4
Councillor Gerard Fox 1
Councillor Tom Liddiard 0
Councillor Colin Swansborough 4
Councillor Matthew Beaver 1
Councillor Bob Bowdler 4
Full Council, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Keith Glazier 2
Councillor David Tutt 2
Councillor Nick Bennett 2
Councillor Kathryn Field 2
Councillor Abul Azad 2
Councillor Alan Hay 1
Councillor Chris Collier 2
Councillor Christine Robinson 1
Councillor Eleanor Kirby-Green 2
Councillor Georgia Taylor 2
Councillor Ian Hollidge 2
Councillor James MacCleary 2
Councillor Johanna Howell 0
Councillor Julia Hilton 2
Councillor Nuala Geary 2
Councillor Paul Redstone 2
Councillor Penny di Cara 1
Councillor Philip Lunn 2
Councillor Sam Adeniji 1
Councillor Sorrell Marlow-Eastwood 2
Councillor Stephen Holt 2
Councillor Steve Murphy 2
Councillor Wendy Maples 2
Councillor Matthew Milligan 2
Councillor Johnny Denis 2
Councillor Carolyn Lambert 2
Councillor Roy Galley 2
Councillor Carl Maynard 2
Councillor Anne Cross 1
Councillor Brett Wright 1
Councillor Peter Pragnell 1
Councillor Pat Rodohan 2
Councillor Phil Scott 1
Councillor Charles Clark 2
Councillor Godfrey Daniel 1
Councillor Stephen Shing 2
Councillor Daniel Shing 2
Councillor Alan Shuttleworth 2
Councillor John Ungar 2
Councillor Trevor Webb 2
Councillor Claire Dowling 2
Councillor Colin Belsey 2
Councillor Bob Standley 2
Councillor Chris Dowling 2
Councillor Gerard Fox 2
Councillor Tom Liddiard 2
Councillor Colin Swansborough 1
Councillor Sarah Osborne 2
Councillor Matthew Beaver 1
Councillor Bob Bowdler 2
Governance Committee, 5 meetings
Member Attendances
Councillor Keith Glazier 5
Councillor David Tutt 4
Councillor Nick Bennett 5
Councillor Chris Collier 5
Councillor Christine Robinson 0
Councillor Julia Hilton 0
Councillor Paul Redstone 1
Councillor Steve Murphy 1
Councillor Wendy Maples 0
Councillor Johnny Denis 3
Councillor Roy Galley 1
Councillor Carl Maynard 2
Councillor Anne Cross 0
Councillor Brett Wright 1
Councillor Peter Pragnell 1
Councillor Godfrey Daniel 1
Councillor Stephen Shing 3
Councillor Trevor Webb 4
Councillor Claire Dowling 1
Councillor Bob Standley 1
Councillor Gerard Fox 1
Councillor Bob Bowdler 5
Lead Member for Adult Social Care and Health, 6 meetings
Member Attendances
Councillor Christine Robinson 1
Councillor Johanna Howell 1
Councillor Nuala Geary 1
Councillor Wendy Maples 1
Councillor Carl Maynard 5
Councillor Anne Cross 1
Councillor Stephen Shing 1
Lead Member for Children and Families, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Christine Robinson 1
Councillor Nuala Geary 1
Councillor Wendy Maples 1
Councillor Stephen Shing 1
Councillor Alan Shuttleworth 1
Councillor Bob Standley 1
Councillor Bob Bowdler 1
Lead Member for Education and Inclusion, Special Educational Needs and Disability, 5 meetings
Member Attendances
Councillor Kathryn Field 1
Councillor Christine Robinson 1
Councillor Nuala Geary 1
Councillor Wendy Maples 2
Councillor Alan Shuttleworth 2
Councillor Bob Standley 5
Councillor Colin Swansborough 1
Councillor Bob Bowdler 1
Lead Member for Resources and Climate Change, 6 meetings
Member Attendances
Councillor Nick Bennett 5
Councillor Abul Azad 1
Councillor Johanna Howell 1
Councillor Paul Redstone 1
Councillor Wendy Maples 1
Councillor Godfrey Daniel 1
Councillor Stephen Shing 1
Lead Member for Strategic Management and Economic Development, 5 meetings
Member Attendances
Councillor Keith Glazier 4
Councillor Nick Bennett 1
Councillor Ian Hollidge 1
Councillor Julia Hilton 1
Councillor Paul Redstone 4
Councillor Wendy Maples 1
Councillor Johnny Denis 2
Councillor Anne Cross 1
Councillor Brett Wright 1
Councillor Stephen Shing 2
Councillor Bob Standley 2
Lead Member for Transport and Environment, 5 meetings
Member Attendances
Councillor Georgia Taylor 1
Councillor Ian Hollidge 2
Councillor Julia Hilton 2
Councillor Paul Redstone 2
Councillor Wendy Maples 3
Councillor Johnny Denis 2
Councillor Roy Galley 1
Councillor Anne Cross 1
Councillor Brett Wright 1
Councillor Peter Pragnell 1
Councillor Pat Rodohan 2
Councillor Godfrey Daniel 1
Councillor Stephen Shing 1
Councillor Claire Dowling 5
People Scrutiny Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Kathryn Field 3
Councillor Johanna Howell 3
Councillor Nuala Geary 3
Councillor Penny di Cara 2
Councillor Sam Adeniji 2
Councillor Wendy Maples 3
Councillor Charles Clark 2
Councillor Stephen Shing 3
Councillor John Ungar 3
Councillor Trevor Webb 2
Councillor Chris Dowling 2
Councillor Colin Swansborough 0